Zoönosencongres

KNMvD-lid worden

Voor informatie over het lidmaatschap en aanmelden
klik hier

Copyright

Overname van artikelen is toegestaan met bronvermelding. Disclaimer

Fotografie KNMvD: Yvette Zellerer

Intervet Boxmeer kan mee over naar Merck

Intervet, producent van diergeneesmiddelen in Boxmeer heeft weer wat meer zekerheid over de toekomst. Als de overname van het Amerikaanse moederbedrijf Schering-Plough door branchegenoot Merck eind dit jaar doorgaat, kan het Boxmeerse bedrijf gewoon mee over.

Lang was dat onzeker omdat zowel Merck, met Merial, als Schering-Plough - met Intervet, grote diergeneesmiddelen bedrijven heeft. Het zijn in de wereld de nummers 2 en 3. Merial is samenwerking tussen Merck en het Franse Sanofi. De mededingingautoriteiten in zowel Amerika als Europa zouden daar nooit toestemming voor geven omdat Merck dan te dominant op het terrein van diergeneesmiddelen zou worden.

Nu heeft Sanofi aangegeven het belang van Merck in Merial voor 2,8 miljard euro te willen overnemen zodat het Franse bedrijf totale zeggenschap krijgt over Merial. Dan zou Intervet, samen met Organon in Oss, ook onderdeel van Schering-Plough de overstap naar Merck maken.

bron: brabantsdagblad.nl


aanmaakdatum: 04-08-2009

Terug

 
 
De KNMvD is mensenwerk.
Leden, bestuurders en medewerkers maken de vereniging.
TvD
Veehouder en Dierenarts
Centraal meldpunt dierziekten
Voor de melding van aangifteplichtige ziekten en andere urgente meldingen van dierziekte heeft het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit een centraal telefonisch meldpunt: 045 5463188