Ontdek de wereld van veterinaire endoscopie tijdens deze exclusieve hands-on cursus op 28 en 29 mei 2026 in het Amsterdam Skill Center, gelegen naast het AMC in Amsterdam. Deze cursus endoscopie bij gezelschapsdieren is ontworpen voor dierenartsen met weinig tot geen ervaring in flexibele of rigide endoscopie. Deelnemers leren stap voor stap omgaan met de […]
Ontdek de wereld van veterinaire endoscopie tijdens deze exclusieve hands-on cursus op 28 en 29 mei 2026 in het Amsterdam Skill Center, gelegen naast het AMC in Amsterdam.
Deze cursus endoscopie bij gezelschapsdieren is ontworpen voor dierenartsen met weinig tot geen ervaring in flexibele of rigide endoscopie. Deelnemers leren stap voor stap omgaan met de apparatuur – van het opzetten van de endoscoop tot aan het onderhoud en de reiniging ervan. Dankzij de jarenlange onderwijservaring van de cursusleiders worden tal van praktische tips en technieken gedeeld. In de eerste dag komen alle aspecten van endoscopie aan bod komen op het gebied van keel-neus-oor, tracheobronchoscopy, urogenitaal en laparoscopie. De tweede dag zullen deze interventies geoefend worden op kadavers tijdens een praktische wet lab-sessie.
Na afloop van deze cursus kan de deelnemer de basisprincipes van endoscopie in de kleine huisdierenpraktijk toepassen, de verschillende soorten endoscopen hanteren, geschikte indicaties herkennen en endoscopische procedures uitvoeren en integreren binnen de praktijkvoering.
Cursus – Endoscopie in de praktijk – 2-daagse cursus inclusief practicum
Hoewel het maar een klein gaatje is… opent het een enorme wereld!
Ben je klaar om de wereld van minimaal invasieve chirurgie te verkennen met enkele van Europa’s toonaangevende experts?
Deze exclusieve hands-on cursus voor kleine huisdieren biedt je de kans om je eerste stappen in de veterinaire endoscopie te zetten — begeleid door pioniers die hun tips, trucs en praktijkervaring met je delen.
Of je nu nieuwsgierig bent naar rhinoscopie, otoscopie, laparoscopie, urologische endoscopie en/of tracheobronchoscopie, deze cursus opent de deur naar een geheel nieuwe dimensie van chirurgie — één die zorgt voor een snellere patiëntherstel, betere chirurgische controle en meer professionele voldoening!
De cursus kan op twee manieren gevolgd worden:
Bart van Goethem (België) – BvG
Lisa Stammeleer (Verenigd Koninkrijk) – LS
Joris de Swert (België) – JS
Elise Robertson (Verenigd Koninkrijk) – ER
Fausto Brandão (Portugal) – FB
Tijdens het wet lab worden kadavers ter beschikking gesteld. Mocht je de mogelijkheid hebben om zelf een kadaver mee te brengen, laat dit dan weten via info@vetami.nl.
Het kadaver dient minimaal 48 uur vóór de cursus ontdooid te zijn.